VIII. INTERNATIONAL MEETING SVRATKA   1. - 3. června 2018
mezinárodní setkání historických a sportovních italských automobilů

Vážení přátelé,

v roce 1968 se v malebném prostředí Českomoravské vysočiny konal mezinárodní sraz Fiatů „INTERNATIONAL MEETING SVRATKA 1968“. Do Svratky se tehdy sjelo několik stovek majitelů automobilů FIAT všech v té době provozovaných typů. Nechyběly ani veterány z prvních let produkce italské firmy. Po dvou letech, v roce 1970, pořádal ve Svratce menší sraz s účastí několika desítek automobilů i Fiat klub Pardubice u příležitosti desátého výročí svého založení.

Na tato srdečná, přátelská a velmi úspěšná setkání jsme v roce 2013 navázali mezinárodním setkáním italských historických vozidel „MEETING SVRATKA PO 45 LETECH“. Tímto se začala psát novodobá historie srazů ve Svratce.

Záštitu nad VIII. INTERNATIONAL MEETING SVRATKA 2018 převzal starosta města Svratka
pan František Mládek.


 


Čas neúprosně běží a o prvním červnovém víkendu roku 2018 oslavíme na VIII. INTERNATIONAL MEETINGU SVRATKA 2018 již 50 let od prvního srazu ve Svratce.

Vzpomínání bude věnován páteční večer, kdy partnerský FIAT KLUB Praha oslaví 60. let od založení klubu. Proběhne promítání filmů, prezentace šedesátileté historie klubu a beseda s dlouholetými funkcionáři a zároveň organizátory Svratky 1968.

Sobotní dopoledne uvítá účastníky tradiční prezentací na svrateckém náměstí. V areálu Hotelu Svratka pak budou vystaveny automobily všech účastníků srazu. Proběhne divácká anketa o nejelegantnější automobil, soutěž o nejhezčí dobový převlek a budou k vidění i historické závodní automobily.


 


Spojení mezi Hotelem Svratka, svrateckým náměstím a muzeem, kde bude probíhat výstava k 50. výročí INTERNATIONAL MEETING SVRATKA 1968, opět zajistí historický autobus.

V poledne po slavnostním zahájení nás čeká tradičně netradiční retro módní přehlídka s překvapením. Na sobotní odpoledne je pro všechny zúčastněné posádky a hosty připravena sportovně vědomostní soutěž, která je provede přírodou v okolí areálu srazu. Pro malé účastníky jsou opět připraveny dětské soutěže. Pozdní odpoledne vyplní besedy se zajímavými hosty setkání.

Odpolední program bude zakončen slavnostním vyhlášením výsledků všech soutěží a předáním cen pro nejlepší. Na závěr proběhne již tradiční bohatá tombola.


 


Po vydatné večeři bude pro účastníky srazu a všechny hosty připravena retro diskotéka na terase Hotelu Svratka.

Nedělní program v duchu „Bezpečné prázdniny“ nás zavede do sportovního areálu města Svratky.

Zde bude připravena jízda zručnosti. BESIP s krajskou koordinátorkou Veronikou Vošickou Buráňovou nám představí svůj preventivní program. Ve spolupráci s OS ČČK Havlíčkův Brod budeme svědky zásahu IZS při dopravní nehodě a budeme si moci prohlédnout zásahovou techniku IZS.

Nedělní společné dětské odpoledne s městem Svratka, ZŠ a místními spolky vyvrcholí tradiční akcí „Cesta pohádkovým lesem“.


 


Sraz bude zaregistrován v kalendáři veteránských akcí pro rok 2018, a bude prezentován v celorepublikovém i regionálním rozhlasovém vysílání a tisku.

Na setkání s Vámi se těší hlavní pořadatel
Radek Pavlíček